kobieta w sukience z dekoltem w serek

Rodzaje dekoltów w bluzkach damskich. Dla kogo bluzka z dekoltem w serek, dekoltem typu halter…?

Wybór damskich bluzek i koszulek na rynku jest naprawdę spory. Różnią się one pomiędzy sobą nie tylko fasonem, kolorem czy materiałem, ale także dekoltem. Jest to wycięcie, które odsłania szyję, czasem także piersi, plecy oraz ramiona. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze rodzaje i dla kogo pasuje 7 często stosowanych w damskiej odzieży typów.

Kto wygląda dobrze w okrągłym dekolcie?

Okrągły dekolt to jedno z popularniejszych rozwiązań. Doskonale sprawdza się w przypadku koszulek, longsleevów, bluz oraz odzieży sportowej. Niestety mimo swojej popularności nie jest przeznaczony dla większości pań. Tym modelem powinny zainteresować się kobiety o figurze gruszki i odwróconego trójkąta, a także z małym biustem. Odradzany jest w przypadku obfitych piesi oraz szerokich ramion.

Dla kogo bluzka z dekoltem w serek?

Bluzka w serek to kolejny z popularnych dekoltów. Jest on także bardziej uniwersalny, ponieważ sprawdzi się dla kobiet o wszystkich typach sylwetki. Jest szczególnie wskazany dla jabłek, gruszek oraz klepsydr. Doskonale wysmukla figurę, wydłuża szyję i podkreśla biust. W kwestii uniwersalności należy także zaznaczyć, że idealnie sprawdzi się na wiele okazji. Wszystko zależy od wykończenia ubrania. Bluzka w serek z koronką to nieco bardziej eleganckie rozwiązanie niż klasyczna, gładka biała bluzka w serek, które często noszona jest na co dzień.

Czym jest dekolt typu halter?

Dekolt halter bardzo często pojawia się w letnich topach i sukienkach. Cechują go zabudowana góra oraz mocniej wycięte boki, przez co przypomina kształtem trapez. Wygląda niezwykle efektownie, jednak nie jest wskazany dla pań, które mają duży biust, krótszą szyję oraz masywne ramiona, ponieważ ten rodzaj bezlitośnie podkreśla wszystkie mankamenty.

Jak wygląda dekolt amerykański?

Idealną propozycją dla pań z większymi piersiami jest dekolt amerykański, czyli ubrania z głębokim wycięciem na biuście, wiązane na karku. Doskonale podkreśla atuty sylwetki oraz wysmukla ją. Bardzo dobrze prezentuje się w wieczorowych kreacjach wybieranych przez jabłka, gruszki i klepsydry.

U kogo sprawdzi się dekolt serce?

Kolejnym z rozwiązań, które można spotkać głównie w przypadku kreacji wieczorowych, jest dekolt typu serce. Uważany jest za jeden z najbardziej kobiecych rozwiązań, ponieważ wysmukla i wydłuża szyję oraz podkreśla biust. Doskonale sprawdzi się w przypadku kobiet z małymi i średnimi piersiami, a także dla klepsydr. Nie jest wskazany dla pań z szerokimi ramionami oraz okazałym biustem.

Co to dekolt woda?

Dekolt woda to charakterystyczne rozwiązanie, które cechuje lekkie marszczenie się materiału pod szyją, a jego kształt przypomina rozchodzące się fale. Pozwala na przepiękne modelowanie sylwetki, ponieważ powiększa optycznie biust oraz podkreśla kobiece kształty. Nie jest to jednak rozwiązanie dla jabłek, ponieważ marszczenia na wysokości piersi czy brzucha jeszcze bardziej podkreślą dysproporcje sylwetki.

Dekolt hiszpański — dla kogo takie rozwiązanie?

Bluzki, sukienki czy kombinezony z dekoltem hiszpańskim są niezwykle popularne od dłuższego czasu. Doskonale sprawdza się w przypadku letnich kreacji, ponieważ odsłaniania ramiona i obojczyki. To drugie z rozwiązań, tuż obok dekoltu w kształcie litery V, które jest bardzo uniwersalne — wyjątkiem są panie o figurze w kształcie litery Y, ponieważ ubrania z tym dekoltem, zwłaszcza gdy mają falbany, mogą znacząco poszerzać górę sylwetki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart