czerwona sukienka maxi

Komu pasują sukienki maxi?

Sukienki maxi oczarowały świat mody, ponieważ dodają właścicielkom kobiecości oraz tajemniczości. Często sprzedawane są w wersjach ze zmysłowym rozcięciem z boku i kwiatowymi wzorami. Z tego artykułu dowiesz się, komu pasują sukienki maxi i jaką długość sukienki maxi wybrać.

Do jakiej figury pasują sukienki maxi?

Sukienki maxi to coraz popularniejszy rodzaj tego stroju, kojarzą się już nie tylko z eleganckimi sukniami wieczorowymi, ale również takimi w stylu casualowym. Dzięki dużej różnorodności dostępnych modeli łatwiej dobrać krój sukienki maxi do upodobań, okazji, a nawet własnej figury.

Niektóre osoby rezygnują z kupna długich sukienek, ponieważ myślą, że ten fason jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet ze szczupłą sylwetką. Jednak często zapominają, że taki rodzaj odzienia jest w stanie pokreślić pewne atuty oraz zamaskować mankamenty także właścicielek o innych typach figury niż klepsydra. Przyczyną uniwersalności sukienki maxi jest m.in. jej długość, która wyciąga sylwetkę.

Zwiewna sukienka maxi dobrze zakryje m.in. szersze biodra lub uda u osób z figurą gruszki czy rożka. Wystarczy wybrać model odcięty pod biustem lub związać sukienkę w pasie, a nielubiane wady sylwetki będą niewidoczne.

Jeżeli jesteś typem kolumny, to warto zdecydować się na sukienkę maxi plus size, a następnie przewiązać ją w pasie. To nada twojej figurze kształtów. Wersje oversize sprawdzają się także przy osobach nieco szerszych, które chciałyby zakryć zbyt masywne ramiona.

Czy sukienka maxi pasuje tylko wysokim kobietom?

Podobnie jak w przypadku figury, wzrost właścicielki sukienki maxi nie ma takiego znaczenia, jak mogłoby się z początku wydawać. Choć prawdopodobnie ten typ odzieży najłatwiej dobrać osobom wysokim, to nie znaczy, że niższe kobiety nie znajdą modelu dla siebie.

Jeżeli niska osoba chciałaby kupić ten rodzaj stroju, to powinna szukać przede wszystkim wśród fasonów, takich jak sukienka maxi hiszpanka czy sukienka maxi boho. Ich rozszerzany dół sprawi, że długość będzie wyglądała naturalnie i nie wprowadzi wizualnej dysproporcji.

Dobrze, aby niskie osoby unikały długich modeli o dopasowanym kroju. Przykładem może być przylegająca sukienka maxi z długim rękawem, która prawdopodobnie sprawi, że nawet osoba o średnim wzroście będzie wyglądała niekorzystnie. Jej nogi i ręce mogą wydawać się krótsze, a cała sylwetka nieproporcjonalna.

Jaką długość sukienki maxi wybrać?

Przy wyborze należy zwracać również uwagę na długość sukienki maxi, ponieważ nie każdy fason jest pod tym względem taki sam. Część z nich kończy się w połowie łydek lub przy kostkach, jednak są modele, które wykraczają poza tę normę.

Osoby wysokie nie mają się o co martwić, bo prawdopodobnie będzie im pasować każda długość sukienki maxi. Inaczej sprawa wygląda w przypadku niższych kobiet, ponieważ nie powinny wybierać fasonów o długości za łydki. Może to sprawić, że sylwetka będzie wyglądać przez to nieproporcjonalnie, a nogi, zamiast wizualnie się wydłużyć, będą wyglądały na krótsze.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart