komplety sweterkowe

Jaki komplet sweterkowy wybrać? Materiał, kolor, krój…

Komplety to doskonały sposób na stylizację, kiedy nie mamy pojęcia, w co się ubrać. Są to bowiem tak dopasowane elementy stroju, że wystarczy dobrać do nich buty oraz torebkę lub plecak i jesteśmy gotowi do wyjścia. Nic więc dziwnego, że różnego rodzaju komplety zyskują na popularności. Szczególnie modne są komplety sweterkowe. Czym są? Jakie wybrać?

Czym jest komplet sweterkowy?

Komplety sweterkowe stały się w ostatnim czasie bardzo modne, głównie za sprawą nowego nurtu w modzie, który nakazuje ubierać się przede wszystkim wygodnie i komfortowo. Nowe trendy obejmują więc luźne dresowe spodnie, oversizowe bluzy, obszerne T-shirty oraz właśnie komplety sweterkowe. Czym one są? Jest to alternatywa dla setów dresowych, czyli najczęściej bluzy ze sportowymi spodniami. Aczkolwiek komplety sweterkowe występują w wielu rozmaitych wariantach. Mogą być w wersji letniej lub zimowej, z krótkim lub długim rękawem, dopasowane lub o swobodnym kroju, ze spodniami lub spódnicą. Wiele różnych opcji, jednak jedna cecha jest dla nich wspólna. Są one w większości wykonane z dzianiny, a więc bardzo przyjemnego materiału z różnego rodzaju włókien.

Z jakiego materiału komplet sweterkowy?

Materiał na komplet sweterkowy to zazwyczaj dzianina, jednak może być ona wykonana z wielu różnych tworzyw. Jest to bowiem nazwa typu łączenia włókien w większą całość. Proces tworzenia dzianiny przypomina nieco robienie na drutach, zatem wyrób ten słusznie kojarzy nam się z materiałem „sweterkowym”. W sklepach często możemy spotkać komplety wykonane z:

  • dzianiny swetrowej,
  • dzianiny wełnianej,
  • dzianiny dresowej,
  • dzianiny bawełnianej.

Wady i zalety kompletów sweterkowych

Wszystkie z powyższych rodzajów dzianiny są stosunkowo komfortowe w noszeniu, dlatego nadają się na komplety sweterkowe, jednak oczywiście każdy z nich ma swoje wady i zalety. Dzianina swetrowa szczególnie nada się na okres jesienno-zimowy, gdyż doskonale chroni przed zimnem, jednocześnie zapewniając swobodny przepływ powietrza. Dodatkowo materiał ten jest miękki i przyjemny w dotyku. Dzianina wełniana równie dobrze izoluje od chłodu, jednak może odrobinę drapać. Dzianina dresowa z kolei jest niesamowicie wygodna w do noszenia na co dzień, jednak nie sprawdzi się do bardziej eleganckich stylizacji. Dzianina bawełniana natomiast jest bardzo przyjemna w dotyku, miękka i zarazem bardzo funkcjonalna. Ma szerokie zastosowanie i dobrze sprawdzi się do uszycia kompletu sweterkowego.

Dla jakiej figury, jaki krój kompletu sweterkowego?

Komplety sweterkowe występują w wielu różnych fasonach i kolorach. To, jaki komplet wybierzemy, zależy głównie od naszej figury oraz indywidualnych preferencji. Jeśli chodzi o fason, to musimy zastanowić się, co najlepiej sprawdzi się do naszego typu sylwetki. Oczywiście istotna przy wyborze kroju będzie również pora roku. Latem wybierajmy komplety sweterkowe z krótkim rękawem i szortami. Jesienią i zimą możemy ubrać komplet z długimi spodniami, lub taki ze spódnicą uzupełniony o rajstopy.

Fason oversize będzie wyglądał dobrze na praktycznie każdym typie sylwetki. Nie warto jednak przesadzać z obszernymi krojami. Zbyt duże ubrania nie będą wyglądały schludnie. Dopasowane kroje mogą spokojnie wybierać osoby o uwydatnionych kształtach oraz nieco szczuplejsze. Pamiętajmy jednak, aby przede wszystkim wybierać takie stroje, w których czujemy się dobrze. Kolor kompletu jest zdecydowanie kwestią indywidualną, jednak latem częściej wybieramy bardziej krzykliwe barwy, natomiast w inne pory roku, stonowane jak czarny, beż, brązowy czy biały.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart