sukienka w stylu boho

Jaka fryzura, jakie dodatki do sukienki boho?

Istnieją w modzie style ponadczasowe, powracające co sezon. Jednym z nich jest boho, który przez wiele lat swojej obecności stał się inspiracją zarówno przy urządzaniu wnętrz, jak i w kwestii ubioru. Sukienki w stylu boho kojarzą się z lekkością i naturą. Wymagają doboru odpowiednich dodatków i uczesania, które będą z nimi spójne. Poniżej przedstawimy, jakie rozwiązania pasują do sukienki boho.

Jaka fryzura do sukienki boho?

Styl boho to modny trend, kojarzący się z wakacjami, wolnością, naturą i fantazją. Zwiewne sukienki w stylu boho pozostawiają nam spore pole do kreatywności. Jeśli chcemy odpowiednio dobrać fryzurę do tego rodzaju stroju, pamiętajmy, że boho to przede wszystkim  swoboda i lekkość. Odpadają więc wszystkie ciasne koki i kucyki. Zarówno sukienki, jak i koszule tego typu doskonale komponować się będą z warkoczami i luźnymi upięciami, ułożonymi na czubku głowy. Ważne jest jednak, żeby tego rodzaju fryzura nie była „sztywna” i wychodziły z niej luźne kosmyki. Dobrą opcją są także wszelkie warkocze – jeśli masz długie włosy, cienki warkoczyk, zawinięty wokół głowy będzie świetną ozdobą.
Nieco większe wyzwanie stanowią krótsze fryzury, które trudniej jest spiąć. W przypadku włosów do ramion możesz pofalować je odrobinę i wpleść w kosmyki sztuczne kwiaty.

Jakie dodatki do sukienki boho?

Sukienki w stylu boho to świetna baza pod różnego rodzaju stylizacje. Warto wykorzystać możliwości, które dają i uzupełnić je o ciekawe ozdoby. Mogą być nimi wszelkiego rodzaju sztuczne kwiaty czy rzemyki, które opleciesz na rękach lub szyi. Ponieważ boho to także kolory ziemi, warto również szukać dodatków, które podkreślą ten design. Doskonała będzie wszelka etniczna biżuteria, wykonana z drewna, z dodatkiem piór i innych, imitujących naturalne surowce elementów.
Sukienki w kwiaty boho uzupełnisz kolorami brązów i czerni. W niektórych aranżacjach możliwe jest łączenie tego typu stroju z biżuterią metalową, najlepiej jednak, żeby była wykonana z brązu lub złota. Dodatki do stylu boho to także wszelkie drobiazgi, imitujące naturę, takie jak liście czy odwzorowania niewielkich insektów.

Czy do sukienki boho maxi warto dobierać dodatki?

W stylu boho możemy spotkać różne wariacje. Sukienki boho maxi to rozwiązanie zarówno dla kobiet, które mają nieco więcej kilogramów, jak i pań szczuplejszych, lubiących zwiewność i obszerne tuniki. Stroje, które są nieco większe, same w sobie bywają ozdobne, często ich krój prezentuje marszczenia i różnego rodzaju fantazyjne upięcia materiałów.
Czy w takiej sytuacji potrzebne są dodatki? To zależy. Jeśli sukienka ma sporo wzorów, lub prezentuje drobne kwiaty, biżuteria może nieco zaburzyć jej odbiór. W takim przypadku warto ubrać po prostu drobny łańcuszek lub czarny rzemyk na rękę.
Styl boho oferuje wiele możliwości, jest też zwiewny i bardzo kobiecy. Sukienki boho wybierane są przez kobiety już od wielu lat i na razie nie zapowiada się, żeby styl miał odejść do lamusa.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart